DMN3011LFVWQ-13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 30 V 58A (Tc) 1.3W (Ta) Surface Mount, Wettable Flank PowerDI3333-8 (SWP) Type UX
DMTH43M8LFVW-7
DMN3011LFVWQ-13
DigiKey Part Number
31-DMN3011LFVWQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN3011LFVWQ-13
Description
MOSFET BVDSS: 25V~30V POWERDI333
Detailed Description
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
19.7 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1130 pF @ 15 V
Power Dissipation (Max)
1.3W (Ta)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Grade
Automotive
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Qualification
AEC-Q101
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Supplier Device Package
PowerDI3333-8 (SWP) Type UX
Rds On (Max) @ Id, Vgs
11mOhm @ 30A, 10V
Package / Case
Vgs(th) (Max) @ Id
2.25V @ 250µA