381LQ221M450A022 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Chemi-Con
In Stock: 387
Chemi-Con
In Stock: 86
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Rubycon
In Stock: 48
Rubycon
In Stock: 34
Würth Elektronik
In Stock: 12
TDK
TDK
In Stock: 240
In Stock: 144
220 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
381LQ221M450A022
DigiKey Part Number
338-3668-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
381LQ221M450A022
Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Mfr
Polarization
Polar
Series
Applications
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Voltage - Rated
450 V
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C