10064-32-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN566Y-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Yellow 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 10
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.464.79000kr.464.79
2kr.442.37500kr.884.75
3kr.429.70333kr.1,289.11
5kr.414.18000kr.2,070.90
7kr.404.21143kr.2,829.48
10kr.393.86600kr.3,938.66
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 24
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 500'
In-Stock: 13
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLUE
In-Stock: 11910
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GREEN
In-Stock: 5962
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL FOOT
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 100'