10064-32-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN568L-500-ND
1175-10064-32-1-0500-005-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Blue 30V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 11.910 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr.4.25000kr.4.25
5kr.3.79200kr.18.96
10kr.3.60700kr.36.07
25kr.3.38320kr.84.58
50kr.3.22320kr.161.16
100kr.3.06860kr.306.86
Spool
500kr.0.93262kr.466.31
1.000kr.0.88747kr.887.47
1.500kr.0.86195kr.1,292.92
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 24
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 500'
In-Stock: 13
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 500'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GREEN
In-Stock: 5962
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 25'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 50'