10064-32-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN566Y-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 25'
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Yellow 30V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 9
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.47.74000kr.47.74
2kr.45.46000kr.90.92
3kr.44.17000kr.132.51
5kr.42.61800kr.213.09
7kr.41.60857kr.291.26
10kr.40.57600kr.405.76
25kr.38.00440kr.950.11
50kr.36.15320kr.1,807.66
100kr.34.37930kr.3,437.93
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 25'
In-Stock: 23
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 25'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 25'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 25'
In-Stock: 10
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL FOOT
In-Stock: 1000
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 100'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 500'