1.5SMC39CA TR13 PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 11.399
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 2.620
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 371
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 680
YAGEO
YAGEO
53.9V Clamp 28A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB, SMC
1.5SMC39CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC39CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC39CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33.3V
Voltage - Breakdown (Min)
37.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.9V