3386F-DF6-203LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 183
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 235
In Stock: 0
In Stock: 69
In Stock: 405
In Stock: 482
20 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3386F-DF6-203LF
DigiKey Part Number
3386F-DF6-203LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386F-DF6-203LF
Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
20 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%