SDI90-12-U-P11 is available for purchase but is not normally stocked.
Bel Power Solutions
In Stock: 1.221
In Stock: 0
ENG ELECTRIC CO., LTD
In Stock: 14
Datasheet
DComponents
Tri-Mag, LLC
In Stock: 124
Tri-Mag, LLC
In Stock: 83
Image for SDI90-12-U-P11 is not available
SDI90-12-U-P11
DigiKey Part Number
179-SDI90-12-U-P11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI90-12-U-P11
Description
AC-DC, 12 VDC, 7 A, SW, C14 DESK
Detailed Description
12V 84 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
210mW
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.94" L x 2.52" W x 1.42" H (151.0mm x 64.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, LPS, PSE, UKCA
Current - Output (Max)
7A
Standard Number
60950-1; 62368-1
Power (Watts)
84 W