AWH-20G-E202-IDC
AWH-20G-E202-IDC
AWH 20G-E202-IDC
DigiKey Part Number
HHPL20H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWH 20G-E202-IDC
Description
CONN HEADER 20POS IDC GOLD
Detailed Description
20 Position Rectangular Header Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)