ACOV-SUB-15MB38
DigiKey Part Number
AE11546-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-15MB38
Description
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG SHLD
Detailed Description
15 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-15MB38 Models
Category
Cable Exit
180°
Shielding
Shielded
Primary Material
Metal
Material
Zinc
Accessory Type
Two Piece Backshell
Plating
Nickel
Number of Positions
15
Hardware
Assembly Hardware, Cable Clamp
Compatible Shell Size
A
Compatible D-Sub Size
15pos and HD26pos