PCD37M98S0T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD37M98S0T2S/AA is not available
PCD37M98S0T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-PCD37M98S0T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD37M98S0T2S/AA
Description
PCD37M98S0T2S/AA
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C