PCD37M98S0T2S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for PCD37M98S0T2S/AA-15 is not available
PCD37M98S0T2S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-PCD37M98S0T2S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD37M98S0T2S/AA-15
Description
PCD37M98S0T2S/AA-15
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C