PCD15S98S00C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD15S98S00C is not available
PCD15S98S00C
DigiKey Part Number
4306-PCD15S98S00C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD15S98S00C
Description
PCD15S98S00C
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C