PCD15S98S000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD15S98S000 is not available
PCD15S98S000
DigiKey Part Number
4306-PCD15S98S000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD15S98S000
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C