HDC9S3000S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for HDC9S3000S-15 is not available
HDC9S3000S-15
DigiKey Part Number
4306-HDC9S3000S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9S3000S-15
Description
HDC9S3000S-15
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C