HDC9S30000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9S30000/AA is not available
HDC9S30000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC9S30000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9S30000/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C