HDC37S36S0T2S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for HDC37S36S0T2S-15 is not available
HDC37S36S0T2S-15
DigiKey Part Number
4306-HDC37S36S0T2S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37S36S0T2S-15
Description
HDC37S36S0T2S-15
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C