HDC37S300T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37S300T0/AA is not available
HDC37S300T0/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC37S300T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37S300T0/AA
Description
HDC37S300T0/AA
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C