HDC25S2000S-759.0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S2000S-759.0 is not available
HDC25S2000S-759.0
DigiKey Part Number
4306-HDC25S2000S-759.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S2000S-759.0
Description
HDC25S2000S-759.0
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C