HDC25S20000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S20000/AA is not available
HDC25S20000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S20000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S20000/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C