DD62M4R70TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M4R70TS is not available
DD62M4R70TS
DigiKey Part Number
4306-DD62M4R70TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M4R70TS
Description
DD62M4R70TS
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C