DD62M4R70T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M4R70T20 is not available
DD62M4R70T20
DigiKey Part Number
4306-DD62M4R70T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M4R70T20
Description
DD62M4R70T20
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C