DD26M4000S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for DD26M4000S-15 is not available
DD26M4000S-15
DigiKey Part Number
4306-DD26M4000S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M4000S-15
Description
DD26M4000S-15
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C