DD26M40000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M40000 is not available
DD26M40000
DigiKey Part Number
4306-DD26M40000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M40000
Description
DD26M40000
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C