AX3DAF1-122.8800 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 878
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
122.88 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
AX3DAF1-122.8800
DigiKey Part Number
535-15026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX3DAF1-122.8800
Description
XTAL OSC XO 122.88MHZ 3.3V LVDS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AX3DAF1-122.8800 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
27mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)