ACML-0402H-700-T is available for purchase but is not normally stocked.
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
In Stock: 16.792
In Stock: 0
Datasheet
Image for ACML-0402H-700-T is not available
ACML-0402H-700-T
DigiKey Part Number
535-ACML-0402H-700-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACML-0402H-700-T
Description
BEAD 70 OHMS @ 100MHZ 0.700 A 10
Detailed Description
70 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 700mA 100mOhm
Category
Current Rating (Max)
700mA
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
70 Ohms @ 100 MHz