PZ1005E700-R80TF
DigiKey Part Number
3442-PZ1005E700-R80TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZ1005E700-R80TF
Description
FERRITE BEAD 70 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
70 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 800mA 100mOhm
Category
Current Rating (Max)
800mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
70 Ohms @ 100 MHz