5602-44-0142A-700
DigiKey Part Number
3M10728-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-44-0142A-700
Description
CABLE SATA F-F 700MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 2.30' (700.00mm) Silver Shielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Box
Length
2.30' (700.00mm)
Part Status
Active
Color
Silver
Cable Connectors
SATA
Shielding
Shielded
Number of Positions
7
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Gender
Female to Female
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 994
Check for Additional Incoming Stock
Box
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.58.39000kr.58.39
10kr.49.61100kr.496.11
25kr.46.50280kr.1,162.57
50kr.44.28100kr.2,214.05
100kr.42.16730kr.4,216.73
250kr.39.52812kr.9,882.03
500kr.37.64312kr.18,821.56
1.000kr.35.84833kr.35,848.33
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE SATA F-F 500MM
In-Stock: 341
CABLE SATA F-F 600MM
In-Stock: 640
CABLE SATA F-F 800MM
In-Stock: 2809
CABLE SATA F-F 900MM