8810SQ-35(100)
DigiKey Part Number
1067-8810SQ-35(100)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8810SQ-35(100)
Description
THERM PAD 35X35MM W/ADH WHT
Detailed Description
Thermal Pad White 35.00mm x 35.00mm Square Adhesive - Both Sides
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
0.6W/m-K
Outline
35.00mm x 35.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
72°F (22°C)
Thickness
0.0098" (0.250mm)