8810SQ-15(10)
DigiKey Part Number
1067-8810SQ-15(10)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8810SQ-15(10)
Description
THERM PAD 15MMX15MM W/ADH WHT
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 15.00mm x 15.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Material
Acrylic
Manufacturer
3M (TC)
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Polyester
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Active
Thermal Conductivity
0.6W/m-K
Type
Transfer Tape
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
15.00mm x 15.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
72°F (22°C)
Thickness
0.0098" (0.250mm)