8810SQ-19(10)
DigiKey Part Number
1067-8810SQ-19(10)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8810SQ-19(10)
Description
THERM PAD 19MMX19MM W/ADH WHT
Detailed Description
Thermal Pad White 19.00mm x 19.00mm Square Adhesive - Both Sides
Packaging
Box
Thermal Conductivity
0.6W/m-K
Outline
19.00mm x 19.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
72°F (22°C)
Thickness
0.0098" (0.250mm)