32.768K12.5PI/3215E is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Hefei Jingweite Electronics Co., Ltd.
ECS Inc.
ECS Inc.
QST
In Stock: 102
Raltron Electronics
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
32.768K12.5PI/3215E
DigiKey Part Number
3155-32.768K12.5PI/3215ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-32.768K12.5PI/3215ECT-ND - Cut Tape (CT)
3155-32.768K12.5PI/3215EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
32.768K12.5PI/3215E
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF