YC164-JR-07470RL
DigiKey Part Number
YC164J-470TR-ND - Tape & Reel (TR)
YC164J-470CT-ND - Cut Tape (CT)
YC164J-470DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC164-JR-07470RL
Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206
Detailed Description
470 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
YC164-JR-07470RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance (Ohms)
470
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW