YC164-JR-074K7L
DigiKey Part Number
YC164J-4.7KTR-ND - Tape & Reel (TR)
YC164J-4.7KCT-ND - Cut Tape (CT)
YC164J-4.7KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC164-JR-074K7L
Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Detailed Description
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
YC164-JR-074K7L Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance (Ohms)
4.7k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW