YC124-JR-0739RL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | YC124-JR-0739RL |
Description | RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0804 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | YC124-JR-0739RL Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Manufacturer YAGEO | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Resistance (Ohms) 39 | Package / Case 0804, Convex, Long Side Terminals |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
Number of Resistors 4 | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |
Number of Pins 8 | Base Product Number |
Power Per Element 62.5mW |