YC122-JR-074K7L
DigiKey Part Number
13-YC122-JR-074K7LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC122-JR-074K7LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-YC122-JR-074K7LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC122-JR-074K7L
Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
EDA/CAD Models
YC122-JR-074K7L Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Resistance (Ohms)
4.7k
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Number of Pins
4
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW