RAVF102DJT4K70
DigiKey Part Number
738-RAVF102DJT4K70TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RAVF102DJT4K70CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RAVF102DJT4K70DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF102DJT4K70
Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF102DJT4K70 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
4.7k
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)