RC0603JR-10100KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 4.877.459
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 88.512
Datasheet
Upgrade
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
100 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film