PNP100JR-52-7R5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
7.5 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP100JR-52-7R5
DigiKey Part Number
PNP100JR-52-7R5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP100JR-52-7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PNP100JR-52-7R5 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)