AT1206CRD07133KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 4.877
Datasheet
Similar
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
133 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206CRD07133KL
DigiKey Part Number
AT1206CRD07133KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206CRD07133KL
Description
RES SMD 133K OHM 0.25% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206CRD07133KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)