AT0805CRD0795K3L is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
95.3 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805CRD0795K3L
DigiKey Part Number
AT0805CRD0795K3L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805CRD0795K3L
Description
RES SMD 95.3KOHM 0.25% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805CRD0795K3L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)