AT0805CRD0749K9L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 12.996
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Susumu
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 40
49.9 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805CRD0749K9L
DigiKey Part Number
AT0805CRD0749K9L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805CRD0749K9L
Description
RES SMD 49.9KOHM 0.25% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805CRD0749K9L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)