AT0805CRD0747K5L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 5.151
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 3
47.5 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805CRD0747K5L
DigiKey Part Number
AT0805CRD0747K5L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805CRD0747K5L
Description
RES SMD 47.5KOHM 0.25% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805CRD0747K5L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)