AT0805CRD073K65L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 14.833
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 592
3.65 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805CRD073K65L
DigiKey Part Number
AT0805CRD073K65L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805CRD073K65L
Description
RES SMD 3.65KOHM 0.25% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805CRD073K65L Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)