AF0805FR-07330RL is out of stock and can be placed on backorder.
YAGEO
In Stock: 77.869
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
330 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF0805FR-07330RL
DigiKey Part Number
13-AF0805FR-07330RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AF0805FR-07330RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AF0805FR-07330RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0805FR-07330RL
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF0805FR-07330RL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)