AC1206FR-07357RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 69.952
Datasheet
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 9.749
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
357 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC1206FR-07357RL
DigiKey Part Number
AC1206FR-07357RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC1206FR-07357RL
Description
RES SMD 357 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC1206FR-07357RL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)