AC0201FR-07130RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 29.593
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 328
Datasheet
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 13.389
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 9
Upgrade
Panasonic Industry
130 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC0201FR-07130RL
DigiKey Part Number
AC0201FR-07130RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0201FR-07130RL
Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC0201FR-07130RL Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)