821KH14J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
820 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
821KH14J
DigiKey Part Number
13-821KH14J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
821KH14J
Description
VARISTOR 820V 6KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
902 V
Manufacturer
Current - Surge
6 kA
Series
Energy
235J
Capacitance @ Frequency
240 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
510 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
670 V
Varistor Voltage (Min)
738 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
820 V