781KD10-TB is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 1.915
In Stock: 0
780 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
781KD10-TB
DigiKey Part Number
13-781KD10-TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
781KD10-TB
Description
VARISTOR 780V 2.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
858 V
Manufacturer
Current - Surge
2.5 kA
Series
Energy
80J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
125 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
485 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
640 V
Varistor Voltage (Min)
702 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
780 V