781KH10-FTR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
780 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
781KH10-FTR
DigiKey Part Number
13-781KH10-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
781KH10-FTR
Description
VARISTOR 780V 2.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
858 V
Manufacturer
Current - Surge
2.5 kA
Series
Energy
80J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
125 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
485 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
640 V
Varistor Voltage (Min)
702 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
780 V